• AlexClub
    AlexClub
Copyright 2019 - Custom text here

Sākums

Teikvan-do ir pašaizsardzības māksla, tēmēta uz dvēseles attīstību, lai tiktu panākts augsts intelektuālais līmenis, gracioza tehnika, nesalaužams spēks, lieliska fiziskā forma, tad to var uzskatīt kā daļu no ikdienišķās dzīves, līdzīgi kā elpošana un domas. Taekwon-do dibinātājs ģenerālis Cojs Hong Hi definēja filozofiju, principus un mērķus, lai tie kalpotu par izglītību augstākai morālei, skaistumam un harmonijas spēkam ar nemirstīgo dvēseli.

1. daļa

Pateicoties zinātniskajai pieejai, apgūstot taekwon-do, var manāmi uzlabot savu veselību un paaugstināt savu intelektuālo līmeni, apgūt iespēju palīdzēt citiem cilvēkiem atjaunot taisnību un tādā veidā uzlabot ētikas un morāles līmeni, izveidot labāku sabiedrību.

2.daļa

Lai nonāktu saskaņā ar dabu (neskatoties uz dažām tās negatīvajām īpašībām) un ar domām par dzīves niecību, apgūt graciozu un spēcīgu kustību tehniku, lai paplašinātu savu garīgo pasauli, ir nepieciešams nemitīgi apgūt teikvan-do-do mākslu. Tādā veidā nodarbību mērķi kļūs par nenovērtējamu bagātību priekš nākošajām paaudzēm.

3.daļa

Cilvēki nāk pasaulē ar parastām vajadzībām un vēlmēm. Viņiem nevajag kļūt skopiem, bet vajag vienmēr palikt vienkāršiem, žēlsirdīgiem, būt uzticamiem saviem principiem, nepakļauties egocentriskām vajadzībām, lai nodrošinātu brīvību un neatkarību taekwon-do, pasniedzot to nākošajām paaudzēm nemainīgā veidā.

4.daļa

Tie, kuri apgūst tekvan-do, parāda pasaulei vienlīdzību un brālību, neskatoties uz sociālo stāvokli, izcelsmes un reliģiskiem uzskatiem, visiem ir jāievēro vieni un tie paši uzvedības noteikumi, visus vērtē pēc vieniem un tiem pašiem kritērijiem.

5.daļa

Mūsdienu sabiedrība ir pārāk aizrāvusies ar materiālajām vērtībām un ir pārāk atkarīga no tehnikas. Lai būtu vienlīdzīga sabiedrība ir vajadzīga pašdisciplīna, uzticība un vajadzības gadījumā pašuzupurēšanās. Tas, kurš ir veltījis sevi, lai apgūtu taekwon-do, paātrina pāreju uz vienlīdzīgu sabiedrību.

6.daļa

Tas, kurš ir veltījis sevi kalpot tuviniekiem un tas, kurš prot kontrolēt savu prātu vienmēr ir gatavs nākt palīgā jaunākiem cilvēkiem, parādīt cieņu skolotājiem un padzīvojušiem cilvēkiem.

Noslēgums

Labs sākums – puse no ceļa. Tāpēc tas, kurš apgūst teikvan-do ir jāizmanto katra iespēja un darbība, lai sabiedrība kļūtu labāka. Tādā veidā rīkojoties viņš pirmkārt jau sev dara labu.

togo4

f